Виставка «В’язні сумління» в Сосниці

14 березня 2018 р. на запрошення директора літературно-меморіального музею О.П. Довженка Л.М. Наконечної представники Сосницького професійного аграрного ліцею – заступник директора з НВихР Коропець С.М. та викладач української літератури Коцуренко Н.А. були присутні на відкритті виставки «В’язні сумління», що знайомила присутніх з історією українського правозахисного руху 1960-1980 років і була організована музеєм шістдесятництва та  Українським інститутом національної пам’яті.

На стендах виставки були представлені політв’язні,фото та їх обвинувачувальні вироки ,а окрема увага приділялась засудженим жінкам-дисидентам, багато інформації отримали присутні  і непокірних радянській системі влади представників інтелігенції і  їх перебування в місцях позбавлення волі .

Цікавою і щемливою була розповідь дружини політв’язня І. Сокульського -Орини, Сокульської- голови Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих і водночас сестри Ярослава Лесіва, який настільки змінив свої погляди на життя, перебуваючи в засланні, що після звільнення став священником.

Далі  мав слово народний депутат України першого скликання, віце-президент Асоціації народних депутатів України О. Костюк, який розповів про розправу адміністративно-командної системи з українськими патріотами.

Перший заступник how can i buy viagra голови ветеранського об’єднання «Українська гельсінська спілка» О. Ткачук поєднав твір О. Довженка «Україна в огні» з пророчими словами іншого великого Українця – Т. Г. Шевченка. Слово для виступу мав і відомий політик і громадський діяч О. Сутоняко, який розповів про деяких в’язнів сумління, зокрема про М. Руденка та братів Горинів та подарував музею книгу Б.Гориня « Не тільки про себе».

Директор музею Любов Наконечна ознайомила присутніх з сторінками  життя і творчості місцевого сосницького письменника і поета, лауреата Шевченківської премії Миколи Адаменка, теж колишнього політв’язня, зачитала його вірш «Тяжіння землі» і запросила автора поділитися власними спогадами. Почесний громадянин Сосничинни розповів про нелегкі роки ув’язнення на півночі Росії, своє спілкування з відомими українськими митцями , зокрема Ю. Мушкетиком. На завершення пролунала поетична молитва поеми Ю. Клена «Прокляті роки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *