День соборності – свято справжніх патріотів

З нагоди 22 січня, відколи щороку в Україні вшановують День соборності України, в ліцеї пройшли цікаві заходи в рамках плану навчально-виховної роботи та Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

В актовому залі ліцею викладачем суспільних дисциплін Карпенко Л.В. було проведено інформаційну годину «Україна – соборна держава». Як відомо, 99 років тому на Софійській площі в Києві було підписано Акт злуки УНР і ЗУНР,за яким українські землі злилися в єдину державу, тобто вони нарешті були об’єднані під єдиним стягом, а ЗУНР стала Західною областю УНР. І хоча цей союз проіснував недовго, все ж заслуговує на повагу факт добровільного об’єднання, а не інкорпорації українських земель, під юрисдикцією  Центральної Ради.

Карпенко Л.В. використала велику  джерельну базу, зачитала текст Акту, дуже емоційно і урочисто ознайомила присутніх з перебігом подій національно-визвольних змагань 1917-1919 років.

Пройшов час, 100 років минуло від проголошення IV Універсалу УЦР, за яким УНР ставала вільною, суверенною державою, але цей день навіки ввійшов в історію як величне свято української державності, прикладу консолідації для майбутнього сучасної демократичної європейської України. Слава Україні! Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *