Правила поведінки

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

здобувачів освіти  Сосницького професійного аграрного ліцею

 

І.  ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1.1  Учень приходить до закладу освіти(далі- ліцею) за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, в діловому одязі,  займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.

1.2  Не можна приносити до ліцею і на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші хімічні засоби , а також токсичні речовини.

1.3  Не можна без дозволу педагогів залишати ліцей та його територію протягом періоду навчання ча. У разі пропуску занять учень повинен пред’явити класному керівникові або майстру в/н довідку від лікаря або заяву від батьків (осіб, що їх заміщують) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи. Пропускати заняття без поважних причин не дозволяється.

1.4  Учень ліцею проявляє пошану до старших, піклується про молодших. Забороняється використання непристойних виразів і жестів.

1.5  Поза ліцеєм учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я закладу.

1.6  Учні бережуть майно , акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території ліцею.

1.7  До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

1.8  Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі ліцею.

1.9  Фізичне насилля, булінг,залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти.

1.10   Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені навчальною программою, приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

1.12  На уроках виробничого навчання, фізичної культури учні повинні мати спеціальний одяг.

ІІ.  ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ

2.1  При вході педагога в класс(лабораторії), учні встають на знак вітання і сідають після того, як педагог дасть відповідь на вітання і дозволити сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, такого, що увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером.

2.2  Кожен педагог визначає для своїх занять правила поведінки учнів на заняттях відповідно до законодавства України і правил поведінки ліцею.

2.3  Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати товаришів від занять сторонніми розмовами, іграми і іншими справами, що не відносяться до уроку. Навчальний час повинен використовуватися учнями тільки для учбових цілей.

2.4  Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у педагога.

2.5  Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

2.6  Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

2.7  Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

2.8  Не дозволяється жувати гумку та  користуватися  мобільним телефоном на уроках.

2.9  Дзвоник (сигнал) про закінчення уроку дається для учителя. Тільки коли учитель оголосить про закінчення занять, учень має право покинути клас. При виході учителя або іншого дорослого з класу учні встають.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

3.1  Під час перерви учень зобов’язаний:

 • підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
 • вийти з классу(лабораторії);
 • Виконукати  вимоги вчителя та чергового  поверху;
 • допомогти підготувати клас на прохання педагога до наступного уроку;
 • час перерви – особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.

3.2  Під час перерви учню заборонено:

 • бігати по сходах, поблизу вікон  і в інших місцях, не пристосованих для ігор;
 • штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу;
 • самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

3.3  Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по ліцею, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії).

3.4  У ліцеї забороняється тютюнопаління та куріння електронних сигар.

3.5  На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя або адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

3.6  Черговий учень має:

 • знаходиться в класі під час перерви;
 • забезпечує порядок в групі;
 • допомагає педагогові підготувати клас до наступного уроку;
 • після закінчення занять здійснює прибирання класу. Після 2-го, 4-го та останнього уроків у кабінеті здійснюється вологе прибирання.

3.7  Учні, знаходячись в їдальні:

 • підкоряються вимогам педагога і працівників їдальні;
 • дотримують чергу при отриманні їжі;
 • поводяться обережно при отриманні і вживанні  страв;

ІV    ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

6.1  Здобувачі освіти не мають права під час перебування на території ліцею і при проведенні виховних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я .

6.2  Діючі Правила поширюються на території ліцею і на усі заходи  .

6.3  Учні ліцею заохочуються за:успіхи у навчанні, участь і перемогу в олімпіадах, конкурсах, турнірах, акціях, спортивних змаганнях, громадську діяльність і волонтерську роботу .

6.4  До учнів застосовуються такі заохочення:

 • нагородження Листом подяки, Похвальним листом, Похвальною грамотою;
 • подання до нагородження стипендією ;
 • оголошення подяки;

6.5  За порушення правил поведінки  й статуту ліцею учні притягуються до дисциплінарної відповідальності за діючими нормами та законами України і правилами ліцею.

6.6  До застосування дисциплінарного покарання учневі надається  виправити свій вчинок. До учнів можуть застосовуватися наступні покарання:

 • зауваження;
 • догана
 • зобов’язання відшкодування збитків;
 • виключення з ліцею

6.7  Діючі Правила поведінки  в ліцеї на відповідному стенді для загального ознайомлення.