Самоорганізація у період карантину та дистанційного навчання

 

Так сталось, що пандемія COVID-19 є топ темою не тільки в Україні, але й в усьому світі. Сьогодні коронавірус впливає на економічні та суспільні процеси, що вже казати про освітній. Всі освітні заклади закриті на період карантину, педагоги розгублені, учні збентежені, батьки схвильовані, адже попереду питання підготовки та здачі ЗНО. Не дивлячись на різні емоції, які на даний момент переповнюють усіх учасників освітнього процесу, постає питання: як ефективно організувати освітній процес вдома.

Власне, повне закриття закладів освіти та перехід на дистанційне навчання допоможе самоізолюватись як здобувачам освіти так і педагогам та допоможе зберегти фізичне здоров’я. Однак, у даній ситуації варто піклуватись не лише про фізичний, але й про психологічний стан, який допоможе безболісно пережити карантин та не нашкодити власному здоров’ю.
Отже, для самоорганізації на період карантину допоможуть прості психологічні поради.

Перш за все, позитивне мислення. Не намагайтесь постійно думати про вірус. Теза про те, що «тривожні думки надають маленьким речам великі тіні» – не порожні слова. Пам’ятайте: тривога, паніка можуть призвести до виникнення стресових станів та послабити імунну систему. Психологами доведено, що наші думки матеріалізуються. Потрібно вчитися позбуватись негативних думок , як чогось непотрібного, а потім візуалізувати свої бажання.
Облаштування робочого місця. Поки ви будете працювати вдома, потрібно облаштувати своє робоче місце. Найважливіше – створити там правильну атмосферу. Оберіть найтихіші, найбільш усамітнені частини вашого будинку (квартири), де є доступ до Wi-Fi та мобільний зв’язок. Головне – не заважати іншим членам сім’ї також спокійно працювати у період карантину.
Складання плану роботи на день (краще це робити звечора). Варто намагатись одразу правильно організовувати свій день, щоб повернення з карантину до навчання відбулось максимально комфортно. Чіткий графік зайнятості допоможе засвоїти навчальний матеріал. Зрозуміло, що з урахуванням розкладу занять, а також замін на відповідний день.

Мотивація до навчання. Пам’ятаймо, карантин – це не канікули, це ідеальний час для того, щоб отримати нові знання. Мотивацію до навчання потрібно підтримувати, а не гасити. Сьогодні існують сотні онлайн-
ресурсів, які доступні кожному. Можна шукати теми до кожного заняття самотужки, а можна скористатися готовими курсами, які допоможуть опановувати навчальний матеріал та повноцінно готуватися до ЗНО. На YouTube є безліч навчальних відео, виступів популяризаторів науки та онлайн- курсів. Проте, будьте обережні, щоб не натрапити на неперевірену антинаукову інформацію.

Дотримання балансу навчання і відпочинку. Прокидатися і лягати спати бажано в той же самий час, як зазвичай. Це значно полегшить адаптацію до нових навчальних умов та забезпечить гарний настрій. Робіть перерви між онлайн-заняттями, щоб не напружувати зір. Щодня обов’язково присвятіть не менше 15 хвилин фізичним вправам. Для цього також можна скористатись Інтернет ресурсом. Пам’ятайте: віруси бояться сильних і позитивних людей.

Методи релаксації. Наразі, є унікальна можливість відволіктись від реалій сьогодення та здійснити онлайн-екскурсії відомими музеями, театрами, навести лад у будинку (квартирі). Це допоможе очистити не тільки простір, але й і голову від зайвих, тривожних думок. Можна виспатись досхочу, відпочити, помедитувати, насолодитись спілкуванням з рідними.

Пам’ятаймо!!!

Панікують ті, кому нічим зайнятись.
Але це не про нас: ні про педагогів, ні про учнів!

Нам, наразі, є над чим працювати. Бережіть себе та своїх рідних і будьте здорові!!!

                                                                                                                                Соціальний педагог Самойденко Ю.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *