20 цікавих фактів про емоції

Складно стверджувати, що залишилося хоч щось невідоме про ті почуття, які наповнюють собою кожен наш день, наші сни і мрії. Але ми постараємося вас здивувати, представивши 20 цікавих фактів про емоції людини.

— 1 —

Емоції працюють непомітно для нас: вони запускають когнітивні процеси (розпізнавання і аргументацію), фізичні відчуття, впливають на поведінку.

— 2 —

Емоції — найсильніший мотиватор. Саме вони керують нашим бажанням виживати, розмножуватися, спілкуватися і вести себе згідно з моральними засадами.

— 3 —

Чоловіки відчувають ті ж самі емоції, що і жінки. Просто їх вчать виражати почуття по-іншому.

— 4 —

Існує більше сотні емоцій. І це тільки ті, про яких ми точно знаємо.

— 5 —

Сім базових емоцій — це злість, сум, страх, здивування, відраза, радість і щастя.

— 6 —

Щастя — найбільш суперечлива емоція. Чому? Тому що вона може означати багато чого: радість, розчулення, ейфорію…

— 7 —

Для того, щоб виявити повний спектр емоцій, природа нагородила нас 43 м’язами, які відповідають за міміку.

— 8 —

Емоції можуть тривати від долі секунди до декількох хвилин. Негативні емоції ми відчуваємо довше, ніж позитивні.

— 9 —

Настрій — стан більш тривалий, ніж емоція. Ми можемо перебувати в ньому від декількох хвилин до декількох днів. Крім того, він впливає на те, як саме ви відчуваєте емоції. Наприклад, якщо ви не в дусі, гнів змусить вашу кров кипіти набагато сильніше, ніж зазвичай.

— 10 —

Існує такий вираз «нутром відчуваю». Не даремно. Емоції впливають на вегетативну нервову систему, яка контролює базові функції тіла, наприклад травлення, кровообіг, дихання і сексуальне бажання.

— 11 —

Емоції універсальні. Вирази облич жителів України і Зімбабве не відрізняються за умови, що люди відчувають однакові емоції. А ось тригери почуттів, звичайно, різні.

— 12 —

Любов — це не емоція. Це стан, протягом якого ви можете відчувати безліч почуттів: радість, смуток, тугу, злість…

— 13 —

Ви можете культивувати і змінювати власні емоції. За це треба сказати спасибі префронтальній корі головного мозку. Ви можете забути про емоції, інтерпретувати їх по-своєму або навіть змінити їх значення для себе, а значить — і реакцію на почуття.

— 14 —

Самосвідомість — це ключ до всього. Чим раніше ви пізнаєте емоцію, тим більше способів розібратися з нею у вас буде. Щоб зрозуміти, як працює ваша свідомість, спробуйте звернутися до медитації.

— 15 —

Якщо довго імітувати ту чи іншу емоцію, наприклад огиду або злість, вас охоплять ці почуття по-справжньому.

— 16 —

Емоційний інтелект важливіший розуму. За статистикою, ваше фінансове благополуччя на 85% залежить від ваших лідерських якостей, здатності спілкуватися і вести переговори. І тільки на 15% — від ерудиції.

— 17 —

Ваші роздуми щодо справедливості, зобов’язань, сили, доброти і взаємодопомоги виражаються в таких емоціях, як співчуття, подяка, збентеження і хвилювання. Ці почуття розвивалися в людині протягом тисяч років. Так що мораль буквально втілюється в нас самих.

— 18 —

Тільки 1% людей здатні повністю приховувати емоції від інших.

— 19 —

10% людей не знають, як саме вони себе відчувають. Це називається алекситимією. З-за такої дисфункції людина не здатна описати свої емоції словами, відрізнити одне почуття від іншого і зрозуміти настрій оточуючих.

— 20 —

Люди, які захоплюються ін’єкціями ботокса, все одно можуть відчувати емоції. Цей вбивця зморшок паралізує деякі м’язи обличчя, а тому іноді здається, що людина перед тобою не відчуває взагалі нічого. Але це неправда. А ось алекситимія у людини з ботоксом — це катастрофа.

                                                                              

                                                        Соціальний педагог  Ю. Самойленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *