7 способів захистити себе від негативу

Складно залишатися позитивним, коли тебе оточують негативні люди. Зберігати самовладання і душевну рівновагу допоможуть ці поради.
Чи є у вас знайомі чи колеги, які постійно всім незадоволені? Вони скаржаться на життя, на роботу, на друзів і членів сім’ї. Їх не влаштовує стан їх здоров’я, погода, дороги і новий колір волосся. Перераховувати можна до нескінченності.

Якщо ви хоч раз спілкувалися з такою людиною, ви напевно відчули на собі, як важко після бесіди з ним зберегти позитивний настрій і не впасти у зневіру. А адже такі люди зустрічаються не так рідко. І не завжди вдається уникнути взаємодії з ними.

Щоб не дати людині, випромінює негатив, висмоктують з вас всю енергію, спробуйте слідувати цим рекомендаціям.
1. Встановіть межі і охороняйте їх
Дуже важко мати справу з людьми, які загрузли у своїх проблемах і не здатні зосередитися на їх вирішенні. Вони хочуть, щоб оточуючі 24 години на добу надавали їм моральну підтримку і розділяли їх песимізм. Ви не перериваєте їх нескінченні скарги, тому що боїтеся здатися грубим і черствим. Проте одна справа — надавати емоційну підтримку, а інша — самому по вуха застрягти в болоті їх негативу.

Щоб не потрапити в це болото, встановіть чіткі межі і тримайте дистанцію між собою і джерелом негативу.
Просто подумайте, чи стали б ви весь день сидіти поруч з людиною, що викурює одну сигарету за іншою, і насолоджуватися димом? Навряд чи. Тому відійдіть подалі і подихайте свіжим повітрям. У всіх сенсах.

Якщо найближчим часом ви ніяк не можете захистити себе від суспільства настирливо-негативного співрозмовника, спробуйте нейтралізувати його, запитавши, як він збирається вирішити проблему, на яку постійно скаржиться. Часто цього достатньо для того, щоб співрозмовник закрив тему або перевів розмову у конструктивне русло. Хоча б на час.

 1. Не дозволяйте співрозмовнику вивести вас із себе
  Емоційна реакція показує, що ми не можемо оцінити ситуацію об’єктивно. Емоції можуть оволодіти вами всього на пару секунд, а можуть повністю взяти ваша поведінка під контроль. Якщо людині, випромінює негатив, вдалося вас розсердити або вивести з рівноваги, це означає, що ви не змогли зберегти тверезий погляд на ситуацію.

  Коли ви стикаєтеся з негативним поведінкою, що вас зачіпає, не відповідайте образою на образу. Зберігайте гідність і не опускайтеся до рівня вашого співрозмовника. Намагайтеся дивитися в корінь.
 2. Запропонуйте перейти на більш легкі теми
  Деякі люди йдуть у негатив тільки щодо своїх хворих тем. Вам ці теми можуть здаватися досить безневинними. Наприклад, якщо хтось незадоволений своєю роботою, він буде згадувати її з будь-якого приводу, до місця і не до місця, і постійно скаржитися на неї. Якщо ви спробуєте вставити свій позитивний коментар, на вас вихлюпнули ще більшу дозу негативу.

Не намагайтеся змінити ставлення співрозмовника до хворої для нього теми. Можливо, його проблеми, пов’язані з цією темою, набагато глибше, ніж здаються. Найкращим виходом буде запропонувати змінити тему на більш легку і позитивну. Поділіться забавними історіями, приємними спогадами — чим завгодно, що може відвернути вашого співрозмовника від нав’язливих думок.

 1. Зосередьтеся не на проблемі, а на її вирішенні
  Те, на чому ви зосереджуєте свою увагу, впливає на ваш емоційний стан. Якщо ви концентруєтеся на проблеми, з якими зіткнулися, ви тільки збільшуєте негативний вплив стресових факторів. Якщо ж ви шукаєте спосіб поліпшити поточну ситуацію, то ви відчуваєте задоволення, що викликає позитивні емоції, допомагає подолати тривогу.

Той же самий принцип слід використовувати при спілкуванні з негативними людьми. Просто припиніть думати про те, наскільки сильно вас дратує співрозмовник. Замість цього запитайте себе, як ви можете вплинути на поведінку людини, щоб воно не приносило вам незручностей. Так ви перестанете хвилюватися і зможете взяти ситуацію під контроль.

 1. Абстрагуйтеся від думок оточуючих
  Люди, які домагаються успіху, зазвичай мислять интернально. Це означає, що за уявленнями таких людей їх благополуччя залежить тільки від них самих. Психологи називають цю властивість особистості интернальным локусом контролю. Негативні люди зазвичай перекладають відповідальність за своє життя на оточуючих і звинувачують інших в усьому, що з ними відбувається або не відбувається. Вони демонструють приклад экстернального локусу контролю.

Якщо ваша самооцінка і задоволеність залежить від думки інших людей, ви не зможете бути щасливі без чужого схвалення. Коли емоційно сильні люди впевнені, що роблять щось правильно, вони не дозволяють поверхневих суджень і уїдливим коментарям оточуючих збити їх зі шляху.
Ви не настільки гарні, як на вас хвалять, коли ви перемагаєте. Але і не настільки погані, як вас засуджують, коли програєте. Важливо те, чому ви навчилися і як ви використаєте отримані знання.

 1. Не намагайтеся виправити інших людей
  Ви можете допомогти деяким людям, показавши їм приклад. А деяким — не можете. Не дозволяйте енергетичним вампірам і маніпуляторам порушувати вашу внутрішню рівновагу. Ви не зможете контролювати те, що контролювати неможливо.

Якщо вас щось не влаштовує в поведінці людини, якого ви любите, і ви сподіваєтеся, що з часом він зміниться, то краще залиште ці надії. Ймовірність того, що він залишиться таким же, яким був, надто велика. Якщо ви справді хочете щось змінити, будьте чесні з коханою людиною і викладіть всі карти на стіл. Дайте вашій половинці знати, що ви відчуваєте і чому ви так себе відчуваєте.

Однак у більшості випадків вам не варто навіть намагатися змінити іншу людину. Прийміть його таким, який він є, або підіть з його життя.
Можливо, це звучить занадто грубо, але це кращий варіант. Коли ви намагаєтеся змінити людину, у відповідь він часто починає чинити опір, і ви отримаєте зворотний ефект. Але якщо ви залишите ці спроби і просто будете підтримувати цю людину, даючи їй свободу самостійно визначити, яким він хоче бути, поступово він може змінитися сам. І змінитися дивним чином. Можливо, зміниться сама ваше ставлення до цієї людини.

 1. Подбайте про себе
  Не варто забувати про себе, просто тому, що інші роблять так само. Якщо ви змушені працювати або жити під одним дахом з джерелом постійного негативу, переконайтеся в тому, що вам вистачає часу на відпочинок і відновлення внутрішніх ресурсів.

Завжди зберігати правильне беземоційний сприйняття ситуації досить важко. З-за негативних людей ви можете не спати ночами, задаючись питаннями «Що я роблю не так?», «Невже я настільки поганий, що вони розмовляють зі мною таким чином?», «Може, я чимось її образив?», «Не можу повірити, що вона так вчинила зі мною!» і так далі.
Ви можете переживати тижнями, місяцями. Навіть роками. На жаль, іноді в цьому і полягає мета негативного людини. Він прагне вивести вас із себе і опустити вас до свого рівня негативного мислення. Тому подбайте про себе, щоб в майбутньому ви могли спокійно відбивати атаки таких емоційних вампірів.

І наостанок…

Як би важко не було це визнавати, але іноді джерелом негативу є ви самі. Часом ваш внутрішній критик приносить вам набагато більше переживань, ніж оточуючі. Спробуйте домовитися з собою і вимкнути цього критика хоча б до кінця дня. Цей простий порада допоможе вам почувати себе набагато краще.

Негативні думки не допоможуть вам справитися з проблемами і не зроблять вас краще. Пам’ятайте про це.

Соціальний педагог Ю. Самойленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *